محل تبلیغات شما

لیزرها در زمینه های مختلف پزشکی استفاده می شود و مزایای منحصر به فردی به همراه دارند. لیزرها در درمان فتق دیسک کمر هم مفید و سودمند هستند. ایده استفاده از لیزر در درمان دیسک کمر در اوایل دهه 1980 بوجود آمد. پس از یک سری آزمایشی درون آزمایشگاهی در فوریه سال 1986 اولین پروتکل لیزر درمانی بر روی انسان انجام شد. FDA در سال 1991 لیزر درمانی را تأیید کرد. تا سال 2002 حدود 35هزار مورد لیزر درمانی دیسک کمر در سراسر جهان انجام شد و استفاده از لیزر برای درمان دیسک کمر امروزه گسترش یافته است.

کاهش فشار وارد شده بر روی اعصاب می تواند درد را تسکین داده و علائم فتق دیسک را از بین ببرد. برای این منظور می توان از لیزر استفاده نمود. دیسککتومی لیزری و لیزر درمانی یا PLDD روش هایی هستند که با استفاده از لیزر، فشار وارد شده بر روی دیسک را کاهش می دهند.

دیسککتومی لیزری روشی سرپایی است و نیازی به بیهوشی ندارد. برای انجام دیسککتومی لیزری ابتدا یک سوزن به داخل فضای دیسک فرستاده می شود. در طی این روش بجای برداشتن مواد داخلی دیسک، لیزر این مواد را می سوزاند. دیسککتومی لیزری حداقل تهاجمی و از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است. از آنجایی که این روش بافت زیادی را درگیر نمی کند، زمان بهبود بسیار کوتاه تر از روش سنتی است. در حال حاضر دیسککتومی لیزری به طور گسترده ای در مراکز مختلف استفاده می شود.

با گذشت زمان افراد تمایل پیدا کردند که برای درمان کمر درد و دیسک کمر خود از روش های غیر تهاجمی یا حداقل تهاجمی استفاده کنند.

لیزر درمانی دیسک (PLDD) یکی از روش های جایگزین موثر برای درمان دردهای مزمن کمر و اندام تحتانی است، از جمله فتق دیسک کمر، تنگی ستون فقرات و سندرم شکست جراحی کمر که درد آن با درمان های محافظه کارانه غیر تهاجمی دیگر نمی تواند کاهش یابد.

PLDD با استفاده از سی تی اسکن و فلوسکوپیک به عنوان راهنما انجام شده و درمانی ایمن و مقرون به صرفه برای فتق دیسک های بین مهره ای به نظر می رسد. میزان استفاده از این روش به دلیل مزایای آن در حال افزایش است. لیزر درمانی حداقل تهاجمی است، می تواند در یک بستر سرپایی انجام شود، نیازی به هیچ نوع بیهوشی عمومی نیست، موجب هیچ عارضه جانبی یا بی ثباتی ستون فقرات نمی شود، زمان توانبخشی را کوتاه می کند، قابل تکرار است و در صورت نیاز مانع انجام جراحی باز نمی گردد.

در لیزر درمانی از طول موج های مختلف لیزر استفاده شده است، اما اطلاعاتی جامع راجع به اینکه کدام طول موج بیشترین تاثیر را می گذارد موجود نیست.

در مواردی که رباط طولی پشتی دچار پارگی شده که به صورت نشت اپیدورال با غلظت متوسط در گرافی مشخص می شود، لیزر درمانی توصیه نمی شود. این درمان ابتدا با علائم بالینی توصیه می شود اما موفقیت درمان به یافته های گرافی مرتبط است.

فورامینوتومی خلفی سرویکال با لیزر به همراه دیسککتومی با لیزر، یک گزینه جراحی کارآمد برای درمان فتق دیسک گردن است. دقت بالای سری لیزر باعث تسهیل جراحی فشردگی های پیچیده در فضای محدود جراحی می شود و ممکن است خطر خونریزی داخلی عمل و آسیب های عصبی را کاهش دهد.

جهت انتخاب بهترین روش درمانی برای بیمار، ویژگی های فردی و وضعیت منحصر به فرد وی در نظر گرفته می شود. لیزر درمانی می تواند در اکثر موارد دیسک کمر نتایج بسیار خوبی بر جای بگذارد، اما قبل از انجام این روش بیمار به طور کامل معاینه می شود.

 

لیزر درمانی دیسک کمر

 

هزینه لیزر درمانی دیسک کمر

از آنجا که لیزر درمانی دیسک کمر حداقل تهاجمی است و در بستر سرپایی انجام می شود، دوره ریکاوری بسیار کوتاه تر از روش های تهاجمی است. لیزر درمانی نیاز به بستری شدن نداشته و بیمار طی یک هفته تا 10 روز پس از انجام این روش می تواند به کار خود بازگردد.

لیز درمانی دیسک کمر به طور مستقیم و غیر مستقیم باعث کاهش هزینه می شود. لیزر درمانی با حذف نیاز به بیهوشی و بستری شدن هزینه های درمان را به طور مستقیم کاهش می دهد.

دوره ریکاوری طولانی می تواند مانع کسب درآمد فرد در یک بازه ی زمانی طولانی شود و به طور غیر مستقیم بر درآمد فرد تاثیر می گذارد. با استفاده از از لیزر درمانی و کاهش دوره بهبود درآمد از دست رفته سریع تر بازگشته و معمولا فرد قادر به انجام فعالیت های شغلی خود می شود.

همچنین هزینه ی درمان های دیگری که ممکن است برای رها شدن از شر کمر درد امتحان کنید را به طور کامل حذف می نماید. به نظر می رسد که با توجه به تمام این موارد، لیزر درمانی روشی کاملا مقرون به صرفه می باشد.

هزینه دقیق لیزر درمانی به شرایط فردی بیمار بستگی داشته و برای تعیین آن می توانید به مطب مراجعه نموده و یا با شماره تلفن 44426690-021 تماس بگیرید.

 

لیزر درمانی دیسک کمر

درمان زخم پای دیابتی

اهمیت پا پزشکی چیست؟

لیزر ,درمانی ,دیسک ,های ,کمر ,درمان ,لیزر درمانی ,دیسک کمر ,می شود ,درمانی دیسک ,استفاده از ,بستر سرپایی انجام

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عشقولی بلاگ پاملو های نزدیک پهنه ی کویر وبلاگی مناسب برای همه افراد... موج کویر ویستا سازه شباهنگ hamechidan121 تفریحی سرگرمی