محل تبلیغات شما

طب سوزنی

همانطور که می دانید طب سوزنی در بسیاری از بیماری ها، راه حل های مناسبی ارائه می دهد. بنابراین برای بسیاری از مسائل که غیر قابل درمان به نظر می آیند، راه حل های حیرت انگیزی را پیشنهاد می کند.

این علم مبتنی بر مسیرهای انرژی است. برای درک بهتر این مطلب باید به بررسی این مسیرها بپردازیم.

بر اساس این طب، اگر در این مسیرها انسداد ایجاد شود یا در مسیر نقاط، ضعف دیده شود، بدن به آنها پاسخ می دهد. در نتیجه می توان گفت که فرد دچار بیماری شده است.

طب سوزنی چگونه می تواند در درمان بیماری اگزما موثر باشد؟

طب سوزنی چینی (TCM) یک راه حل کامل و مطمئن را پیشنهاد می کند. یکی از دلایل موفقیت آن، در نظر گرفتن علائم داخلی بدن علاوه بر فاکتورهای بیرونی از جمله پوست است. هدف از درمان اگزما، بهبود آن از هر دو نظر است.

بر اساس طب سوزنی، هرگاه مشکلی در پوست خود مشاهده کردید، می توانید به عدم تعادل ریه خود پی ببرید. در این تئوری، پوست را می توان به عنوان ریه سوم بدن پذیرفت. در واقع وجه اشتراک نقش ریه و پوست را می توان در عملکرد مشابه آنها در محافظت بدن در برابر عفونت دانست.

بر اساس TCM ریه ها می توانند در کنترل مواردی مانند عرق کردن، باز و بسته شدن منافذ و تنفس پوست موثر باشند. پس اینگونه می توان نتیجه گرفت که ریه ها نقش مهمی را برعهده دارند و باید بیش از پیش به این عضو حیاتی بدنتان توجه کنید.

ریه ها وظیفه انتقال آب در بدن را دارند که آب را در دو جهت به بدن منتقل می کنند که هدف از انتقال آب به قسمت پایین بدن که کلیه ها هستند، انجام عمل دفع یا ذخیره است. همچنین هدف از انتقال آب به قسمت بالای بدن حفظ رطوبت و نرمی پوست است.

بنابراین ریه ها تاثیر مستقیم بر کیفیت پوست دارند. بر اساس طب سوزنی، عدم تعادل در ریه ها می تواند باعث بروز عوارضی نظیر پایین آمدن کیفیت پوست، خشک شدن پوست و اگزما شود. دلایل مختلفی برای عدم تعادل ریه ها وجود دارد که می توان با استفاده از الگوهایی به تشخیص آنها پرداخت. یکی از این الگوها "هشت پارامتر"است که بر اساس بهترین برنامه درمانی تصمیم می گیرد.

هشت پارامتر چیست؟

هشت پارامتر چهار جفت از الگوهای متضاد است که امکان دارد یک بیماری از آن پیروی کند. این جفت ها عبارتند از:

  • گرما و سرما
  • خالی و پر
  • داخلی و خارجی
  • یین و یانگ

بر اساس طب سوزنی، سلامتی وقتی حاصل می شود که تعادل بین این پارامترها برقرار باشد. طبیعتاً وقتی بین این عوامل عدم تعادل مشاهده شود، می توان نتیجه گرفت که مشکلی در سلامتی فرد وجود دارد.راه نجات شما طب سوزنی است!

از آنجا که خارش و التهاب جزء علائم اصلی بیماری اگزما است، می توان این موضوع را مربوط به عنصر گرما در ریه ها دانست. گرمای کامل یک گرمای بیش از حد در بدن است و برای درمان این مسئله باید حرارت را به درجه پایین تری آورد.

گرمای خالی کمی پیچیده تر است، این نوع از گرما در واقع نشان دهنده کمبود در یین و سیستم خنک کننده بدن است. در این حالت اگر چه گرمای اضافی در بدن وجود ندارد، اما یین کافی برای کنترل گرمای طبیعی نیز وجود ندارد. این مسئله موجب بروز گرما زدگی و تولید بیش از حد گرما می شود. بنابراین در شرایط گرمای خالی، برای بازگشت تعادل به بدن، بایستی هم گرما خنک شود و هم یین تغذیه شود.

بنابراین تشخیص اینکه اگزمای شما بر اثر گرمای پر یا خالی ایجاد شده است، در روند بهبود شما بسیار مهم و کاربردی است. وقتی شما اولین مشاوره خود را در زمینه طب سوزنی انجام می دهید، مواردی مانند علائم فعلی، سبک زندگی، تاریخچه پزشکی، رژیم غذایی، نبض و زبان مورد بررسی قرار می گیرد.

لیزر درمانی دیسک کمر

درمان زخم پای دیابتی

اهمیت پا پزشکی چیست؟

ریه ,ها ,طب ,پوست ,گرمای ,توان ,ریه ها ,می توان ,طب سوزنی ,بر اساس ,عدم تعادل

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مداد رنگی خانه قرآن جواد الائمه روستای کاسگر محله روانشناسی بالینی ، روانشناسی معنوی ، خودشناسی ، دلنوشته crane-sites modern trip چکاوک پرواز مدار فلزیاب مقالات قالیشویی راهنمای گردشگری نگاره ی یاس